Bağış Yap

Kadın danışma merkezleri, kadına yönelik şiddete maruz kalan kadınlara, bu şiddetle mücadele edebilmek için ihtiyaç duyabilecekleri farklı şekillerdeki desteği sağlayan merkezlerdir. Kadınların şiddetle mücadele etme sürecinde ücretsiz sosyal, hukuki ve psikolojik desteğe ulaşabilecekleri, yaşadıklarını yargılanmadan paylaşabilecekleri, kadına yönelik şiddete, bununla mücadele yollarına ve yasal haklarına dair bilgi alabilecekleri ilk başvuru noktalarıdır. Kadın danışma merkezlerinde farklı mesleklerden gönüllü ve profesyonel çalışan kadınlar bulunabilirler. Feminist bakış açısına sahip olmak ve çalışmaları feminist ilkelerle yürütmek önemlidir.

Kadın Dayanışma Vakfı bünyesindeki Kadın Danışma Merkezinde, şiddete maruz kalan kadınların, bu şiddetle mücadele ederken ihtiyaç duyabilecekleri sosyal, hukuki ve psikolojik desteği kadının beyanını esas alarak, “yardım” değil “dayanışma” esasıyla ve ücretsiz olarak sağlıyoruz. Şiddetin hiçbir zaman hak edilmeyeceği ön kabulüyle hareket ediyor, hiyerarşi yaratmadan gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sayesinde dayanışma kuruyor, birlikte güçleniyoruz.

Kadın sorunlarına dair duyarlılığı ve farkındalığı olan ve kadına yönelik şiddetle mücadeleye öncelik veren kadınların bulunduğu kadın danışma merkezinde, başvuranların kendilerini rahat ve güvende hissedecekleri bir ortam yaratıyoruz.

Merkeze çalışma saatleri içerisinde telefonla, yüz yüze veya e-mail ile başvurulabiliyor. Başvurularda kimlik vb. bir evrak aramıyoruz. Sosyal, hukuki ve psikolojik destek dışındaki ihtiyaçlar içinse başvuru­cuyla gerekli bilgiyi paylaşarak ilgili kurumlara yön­lendirme yapıyoruz.

Kadın Dayanışma Vakfı Kadın Danışma Merkezi'ne Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma günleri saat 11.00-17.00 arasında, Perşembe günleri ise 13.00-17.00 arasında 0312 430 40 05'i arayarak, ya da bilgi@kadindayanismavakfi.org.tr adresine yazarak ulaşabilirsiniz.